KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11536183
nr 1153 6183
Bo Trankell
(1942-2013), Sverige
Blandteknik, Byggnad, (Galleri Svenska bilder), signerad a tergo, 33x25
Bo Trankell, svensk bildkonstnär född 1942, död 2013.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 18 december 2017
kl 20:35:42
1.500 kr
1.700 kr
1.900 kr
1.900 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.400 kr
2.400 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr